Advertising4U.ro-Comunicate-de-presa-Info-evenimente-Media-NEWSINVITATIE LA CONFERINTA DE PRESA organizata de C.S.  Dinamo Bucuresti si de S.C.C. Erbasu S.A miercuri 18 iulie orele 11,00, la C.S. Dinamo Bucuresti

Geta Andrunache, Flavius Kotzi si Catalina Ponor: despre stadiul pregatirii lor si sperantele pentru cea mai imporanta competitie sportiva a lumii, Jocurile Olimpice de la LONDRA

C.S. Dinamo Bucuresti  organizeaza, miercuri, 18 iulie,  orele 11.00 la C.S. Dinamo Bucuresti  (sala  de conferinte de la bazin), o intalnire cu presa a sportivilor dinamovisti care, fac parte din Lotul Olipic al Romaniei  si care vor participa la Jocurile Olimpice de la Londra.

La conferinta de presa vor participa: Elisabeta Lipa, presedintele C.S. Dinamo Bucuresti, Romeo Cristian Erbasu, director general al S.C.Constructii Erbasu S.A, partenerul nostru pentru sustinerea pregatirii sportivilor dinamovisti  in vederea participarii la Jocurile Olimpice.

De asemenea, veti avea ocazia sa-i reintalniti pe: Viorica Susanu si Georgeta Andrunache, pe Nicoleta Grasu, care se pregateste pentru a participa a sasea oara la Jocuri, pe canoistii Victor Mihalachi  si Lazar Dumitrescu, pe gimnastii Catalina Ponor si Flavius Koczi, pe Corina Caprioriu, judo si pe multi altii, dintre cei 40 de dinamovisti care vor reprezenta culorile Romaniei la competitiile de la Londra.

SPOTIVII DINAMOVISTI CALIFICATI LA JOCURILE OLIMPICE  2012

ATLETISM

1   GRASU NICOLETA

Palmares – C.M. 1 loc II- , 3 locuri III,

C.E. 1 loc II , 2 locuri III

J.O. 2004 1 loc VI

2.  CONSTANTINA DITA

Palmares – C.M. 2 loc II, 4  locuri III.

C.E. 2 loc II. 1 loc III

J.O. Bejing – 1 loc I .

3.  BOBOCEL ANCUTA

Palmares : C.M. jun 1 loc I

C.E. 3 locuri I

4.  MOROSANU ANGELA

Palmares. C.M. tin 1 loc II, 1 loc III

C.E. 1 loc II tin, 1 loc II  sen

5.SIMON LIDIA

Palmares : C.M. 4 locuri I , 2 loc II, 6 locuri III

C.E. 1 loc III

JO Sydney 2000 – 1 loc II

BOX

6.JURATONI BOGDAN

Palmares :  C.M. 1 loc  III

KAIAC-CANOE

7. DUMITRESCU LAZAR LIVIU

Palmares : C.M. 3 locuri I ,1  loc III

C.E. 3  loc I , 1loc II  3 locuri III

8.   MIHALACHI VICTOR

Palmares : C.M. 3 locuri I ,1  loc III

C.E. 3  loc I , 1loc II  3 locuri III

9.  MITREA IONUT

Palmares : C.M. jun  1 loc   II , 1loc IV sen

C.E.  jun 1 loc I , 1 loc III  , 1   loc II tin ,

10.  VASILE STEFAN

Palmares : C.M. jun  1 loc   II , 1loc IV sen

C.E.  2 locuri II sen, 1 loc I, 1 loc III tin

JO Atena 1 loc VII

11.PALEU IULIANA

Palmares : campioana nationala

JUDO

12 CAPRIORIU CORINA

Palmares : C.E. sen 1 loc I, 2loc III

C.M. sen 1 loc III, 1loc V

13.  FASIE DAN

Palmares : C.E. 1 loc I ; 1 loc V

14. BRATA DANIEL

Palmares : C.E. 1 loc II ; 1 loc III

CANOTAJ

15. LUPASCU CAMELIA

Palmares : C.M tin 1loc I

C.M. sen 2 loc II ; 1 loc III

C.E. sen 3 loc III ; 1 loc II ; 1 loc III

16. ALBU NICOLETA

Palmares : C.M. jun. 1 loc I, 1 loc II, 1 loc III

C.M. tin. 2 loc I,  1 loc II

C.M. sen. 2 loc II, 1 loc III, 1 loc V

C.E. sen. 2 loc I, 2 loc III,

17. COJOCARIU ADELINA

Palmares :  C.M. jun. 1 loc I, 2 loc III

C.M. tin. 2 loc I

C.M. sen. 1loc II, 1 loc III, 1 loc IV

C.E. sen 2 loc I, 1 loc III

18 BOGHIAN ANDREEA

Palmares : C.M. jun  1 loc I , 1  locuri  II, tin 1 loc II, sen 1 loc IV

C.E. 1 loc 1 , 1 loc III.

19. GIDOIU TALIDA TEODORA

Palmares :  C.E. 2 loc I ;

C.M. 1loc II ; 1 loc III ; 1 loc IV

C.M. jun 1 loc I

20. SUSANU VIORICA

Palmares : C.M. 5 locuri I , 3 locuri  II, 3  locuri III

C.E. 2  locuri  I

JO Sydney 2000 – 1 loc I

JO Atena 2004 – 2 locuri I

JO Bejing 2008- 1 loc I, 1 loc III

21.ANDRUNACHE GEORGETA

Palmares : C.M. 5 locuri I , 4  loc II, 3  locuri III

C.E. 2  locuri  I

JO Sydney 2000 – 2 locuri   I

JO Atena 2004 – 2 locuri I

JO Bejing 2008- 1 loc I, 1 loc III

22. ROTARU IOANA

Palmares : C.M. jun. 3 loc I, 1 loc II, 1 loc III

C.M. tin. 1 loc I

C.M sen. 2 loc II

C.E. sen 2 loc I

J.O. Atena loc I ;

J.O. Beijing loc III

23 PALAMARIU ALEXANDRU

Palmares : C.M. jun. 2 loc II

C.M. tin 1 loc IV

C.E. 1 loc V, 1 loc VI

24.COSMIUC MARIUS

Palmares : C.M. jun. 1 loc I,

25.STRUNGARU IONEL

SCRIMA

26.DUMITRESCU RARES

Palmares :C.M. 1 loc I, 1 loc II, 1 loc III, 1 loc V

C.E. 2 locuri  I, 1 loc II, 1 loc III, 1 loc IV

27. DOLNICEANU ALEXANDRU

Palmares :C.M. 1 loc III , 1 loc V

C.E. 2  locuri  II

28. ZALOMIR GELU

Palmares : C.M. jun. 1 loc II,

C.M. sen. 1 loc I, 1 loc III

C.E. 1 loc I , 2 loc II , 1 loc V

29.PASCU BIANCA

Palmares : campioana nationala

GIMNASTICA

30.KOCZI FLAVIUS

Palmares : C.E. 2 loc I, 3 loc II, 3 loc III

C.M. 1 loc II, 1 loc VI

J.O. Beijing 1 loc  VII

31. PONOR CATALINA

Palmares : C.M. 3 locuri II, 3 locuri III

C.E. 7  locuri  I, 4 loc II, 2 locuri III

J.O. Atena  3 loc I

32. BULIMAR DIANA

Palmares : C.E.1 loc I

33 . IORDACHE LARISA

Palmares : C.E. 2 loc I, 1 loc II

J.O. tin 1 loc I

TIR

34. MOLDOVEANU ALIN

Palmares : C.M. 1 loc II

C.E. loc III, 1 loc V

J.O.  Bejing loc IV

TENIS

35.TECAU HORIA

Palmares : Australian Open Tenis

2 locuri II- Wimbledon

1 loc I Roland Garros juniori

36. UNGUR ADRIAN

Palmares  Campion National

Castigator Turnee Challenge

LUPTE

37 ALEXIUC ALIN

Palmares : C.E. jun. 2 loc II

C.M. jun 1 loc II

38. CHINTOAN RARES

Palmares : C.E. jun. 1 loc III

POLO

39.GUIMAN ALEXANDRU MATEI

Palmares  Campion National

40. STOENESCU DRAGOS

Palmares  Campion National

41. GOANTA DIMITRIE

Palmares  Campion National